SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Osobně jsem byl velice proti tomu, aby soudcové dostali "definitivu" a také jsem tak hlasoval. Většina však s "ušlechtilým blábolem" o nutnosti zajistit soudcům nezávislost rozhodla o tom, že bolševiky prolezlé soudnictví (pamatujete si ještě vůbec, kdo mohl být za minulého režimu soudcem?) bylo na léta a léta dokonale zakonzervováno.
A tak se může stát, že antibolševika Hučína soudí soudkyně, která jej soudila už za bolševiků a jako svědkové vystupují proti němu bývalí agenti STB. Nezávislost přímo ukázková, že?
A tak se může stát, že až ministr spravedlnosti musí konstatovat, že soud i odvolací soud udělaly v případě procesu se Šrejbrem "chyby" přímo kolosální, z nichž i lajkovi musí jít mráz po zádech - několi znalců označí obchod, za který si má Šrejbr odsedět pět let, za zcela zákonný, jeden znalec, vyšetřovaný ovšem policií (!!), obchod označil za nezákonný. Hádejte jednou, který znalecký posudek vzal soud do úvahy.
Odvolací soud nevyhověl návrhu obžaloby na doplnění dokazování a odmítl vyslechnout svědky, kteří se dostavili k soudu.
Nezávislost přímo ukázková, není-liž pravda?
A vsaďte se, že za takto zfušovanou práci žádný ze soudců nevyletí ze svého teplého místečka, ačkoliv kdyby takto například na takovém soudci zapracoval stejně nekvalitně chirurg v nemocnici, skončil by po zásluze v base.
Holt, když velcí demokraté vytvářeli systém, založený na vzájemně nezávislých mocích zákonodárné, výkonné a soudní, neměli o padesátileté bolševické mysli ani ponětí.
Část rozhovoru R. Kalenské s předsedkyní Unie svobody - DEU Hanou Marvanovou v dnešních Lidovkách by se dobře vyjímala v jakémkoliv předvolebním materiálu ODS.
LN: Platí stále to, co jste řekla po tak zvaném sarajevském puči? "Václava Klause si pro spoustu věcí vážím a mám o něm dobré mínění. Je odborník, je velmi schopný, inteligentní a pracovitý a velmi mnoho dobrého udělal."
Marvanová: "To jsem řekla? Určitě jsem připojila nějaké "ale"!"
LN: Ano. Dodala jste, že "má vedle nedostatků opravdu hodně kladů a vy byste s ním klidně mohla být v ODS dál."
"Železná lady" Margaret Thatcherová opustila ze zdravotních důvodů navždy politické kolbiště. Škoda, bude mi chybět její zápal pro věc, nepříjemné říkání tvrdé pravdy tam, kde ostatní z důvodů obav o ztrátu levné popularity mlží a kličkují a její nekompromisní vymetání socialismu, tak rozlehlého i v Evropě, zvané západní.
A její výsledky?
1979: 13.2 milionů prostávkovaných dnů
1990: 1.9 milionů prostávkovaných dnů

1979: 13.2 milionů členů odborů
1997: 1.9 milionů členů odborů

1979: 3 miliony vlastníků cenných papírů
1990: 12.35 milionů vlastníků cenných papírů

1979: 1.79 milionů malých firem
1998: 12.35 milionů malých firem
Zemřel slavný režisér Billy Wilder. Nikdo není dokonalý.