STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Hlídací psi demokracie, vy, kterým ještě alespoň trošičku záleží na solidním, vyváženém pohledu na realitu a ne na sestříhané "pravdě", na realitě, v níž je opravdu více heterosexuálů než gayů a lesbiček, více dříčů než feťáků a více slušných lidí než lumpů, zaveďte, prosím, v každém jednom z vašich novin, časopisů, relací a zpráv "okénko normálnosti". A v něm denně informujte o lidech a činech, jež v sobě mají - právě pro svoji normalitu - silný pozitivní náboj.
Dám vám první typ: udělejte rozhovor s majitelem (či majiteli) stěhovací firmy STAHL, promluvte s nimi o jejich podnikání, o jejich radostech i strastech, hlavně však o jejich profesionalitě a přístupu k práci. Ať mají všichni ti skuhráci, fňukáci a nespokojenci příklad, že to jde i jinak.
Vím, o čem mluvím: nedávno jsem při stěhování využil s maximální spokojeností jejich služeb a při té příležitosti si povídal s jedním z majitelů.
Protože příklady táhnou, udělají taková každodenní okénka pro duševní i tělesný stav této zemičky strašně moc.
Ja vím, že pro bulvár jsou zajímavější škrtavky druhého psa prvního zlatého slavíka či nový přítel nebo drogový trip nějaké té bývalé, a pro denní tisk politikové, našminkovaní a naprogramovaní nějakou tou P.R. agenturou, ale zkuste to, prosím!


Milí čtenáři mých glos,
bohužel se s Vámi na cca pět týdnů musím rozloučit. Zachovejte mi však, prosím, přízeň a já vám slibuji, že po návratu se pokusím Vám tuto absenci vynahradit.
Přeji Vám hezké dny a hezké sny.
A na shledanou.

Miroslav Macek