PONDĚLNÍ GLOSA

Miroslava Macka:
Česká televize uvede ve středečním nejsledovanějším čase střihový dokument "Chaos", sestříhaný z materiálů, které během loňského "bojování" v České televizi natočila sedmička NEZÁVISLÝCH režisérů.
Hlavní dramaturgyně ČT NEZÁVISLÁ Alena Muellerová (ano, ta, kterou navrhuje Hana Marvanová za NEZÁVISLOU osobnost na kandidátku dvoutříčtyřkoalice) se vyjádřila k tomuto připravovanému sestřihu a k následné televizní debatě (s NEZÁVISLÝMI diskutujícími Michalem Vieweghem a Ondřejem Neffem, mimo jiné) takto:
"Vyváženost je u dokumentu sporný termín. Myslím, že ten dokument je pravdivý, což ale nemusí znamenat, že je neutrální."
Hádejte, kterým směrem a proti komu nebude tento dokument neutrální? Že to neuhodnete?
A že je pravdivý? Kdyby televizní kamera nějakou dobu natáčela několik lidí po 24 hodin denně a pak by se z natočeného materiálu udělal sestřih, na němž by část aktérů byla zachycena při konání potřeby, dloubání v nose a hlasitém chrápání a druhá část při hraní s dětmi, čtení ušlechtilé literatury a moudrého meditování, cožpak by také nešlo o pravdivý, i když ne neutrální sestřih?
Ach jo, už aby bylo po volbách. Neboť podobně pravdivých, ale ne neutrálních pořadů, článků a besed bude přímo úměrně přibývat s termínem voleb. Nemám pravdu, paní a páni NEZÁVISLÍ?