ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Československá obchodní banka mluvila v souvislosti s faktem, že televize Prima byla v toku času odloupnuta z majetku převzaté IPB o "zločinu s miliardovými škodami" a trestní oznámení, žaloby a arbitráže poletovaly sem a tam jako koule u Hradce Králové.
Nový majitel televize Prima Ivan Zach na oplátku blokoval převzetí lukrativní pojišťovny a penzijního fondu IPB Československou obchodní bankou.
Kšeft je však kšeft a tak po dvou letech tahnic se pan Zach s ČSOB dohodl: přestane blokovat převzetí výše zmíněných podniků a ČSOB mu na oplátku ponechá Primu. A je to - všichni opět mají křídla andělská.
Pokud vám tato současná historka připomene v příštích dnech tanečky lidovců a unionisty, jde o podobnost čistě náhodnou.
Navrhuji okamžité zastavení užívání slovního spojení "sociální byt", a to do té doby, pokud budou tyto byty vlastnit z nemalé části lidé, které nelze v žádném případě označit za sociálně potřebné. Viz služebně nejstarší poslanec (od roku 1986!) komunistů a nyní ČSSD Michal Kraus, který stále užívá pražský magistrální byt 4 + 1, evidovaný na jeho (zřejmě chudičkou) manželku. Na jeho (zřejmě také chudičkou) dceru je pak psán další byt, syn pak staví rodinný domek.
Nic proti tomu, že někdo vlastní dům a třeba pět bytů, má-li na to. Žádný z těchto bytů však nesmí být obecní, dotovaný. To už je zřejmá lumpárna.