PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Monika Pajerová opět zakládá s dalšími dvěma lidmi novou politickou stranu, tentokrát s názvem NADĚJE.
V pravděpodobném případě, že se opět ještě před její registrací pohádá se spoluzakladateli, doporučuji jí pojmenovat další novou stranu názvem ZTRACENÉ NADĚJE.
Rakouské sudetské sdružení žádá Česko, aby se v pohraničí označovaly bývalé německé obce zdvojenými, časko-německými názvy, coby "projev dobré vůle". Zajímavé. Možná by také Italové, coby potomci starých Římanů, měli žádat na Rakušanech alespoň dvojjazyčný název jejich hlavního města Wien - Vindobonum, aby tak potomci barbarských Germánů "projevili dobrou vůli vůči vyhnaným římským zakladatelům tohoto města.
Ba i nějaké ty restituce tehdy uloupeného římského majetku by měly přijít na řadu - u Rakušanů tomu tak vůči Česku určitě bude.
Myslím, že ODA nakonec svůj problém s dluhem 68 milionů korun u České pojišťovny zdárně vyřeší. Pojišťovna totiž velmi dobře ví, že tuto dlužnou částku od ODA, a to za peníze, které si vypůjčí.
A protože žádná banka ODA nepůjčí ani korunu, peníze zákonitě dorazí od "příznivců" z řad podnikatelů, kteří vsadí na to, že alespoň jednoho ministra ODA po volbách mít bude a tak dostanou svoje peníze zpět. Menším dílem z peněz, které ODA získá za volební výsledek, větším dílem pak ze "spřízněných" budoucích rozhodnutí patřičného ministerstva.
Můžeme tedy brát za jisté, že půjčku na odkup svého dluhu získá ODA od podnikatelů, kteří mají co do činění s veřejnými zakázkami a veřejnými penězi. Jejich jména ovšem na žádost podnikatelů ODA neprozradí.
Tečka. Kruh je uzavřen.
Ministr Špidla se poučil v širokém zahraničí a chce po jeho vzoru zavést v Česku bodovací systém pro žadatele o trvalý pobyt v Česku.
Chápu, že všichni občané by si přáli, aby se k nám natrvalo stěhovali jen lidé mladší, vzdělaní, pracovití, výkonní a s životními zvyklostmi na úrovni těch nejkultivovanějších Čechů. Obávám se, že "Špilotest" takto nezapracuje. Zapracuje totiž trh: mladší, vzdělaní, pracovití, výkonní a s životními zvyklostmi Západu budou přetaženi (až na výjimky, spočítatelné na prstech několika rukou) lepšími platovými i jinými podmínkami bohatších západních států. U nás pak skončí odpadlíci od tohoto bohatého stolu, test netes.