STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Výčet titulků z dnešního Práva: Buzková a Marvanová se pustily Do Klause, o říká zákon a etický kodex, Starosta o billboardu dlouho nevěděl, Magie údivu, Nová strana Voekl, Klaus a reklama.
Všechny tato články, článečky, sloupky a glosy se věnují jednomu jedinému billboardu na jedné hospodě na horách. I napadají mne slova Jiřího Suchého "...malé věci řešte rukou mávnutím, nedopadnete pak jako Škrhola, nebudou vás považovat za..."
K čemuž parafrázuji: "...před volbami chápe už i Škrhola, komára, že nutno zvětšit na vola"
Kéž by podobně velký prostor věnoval tisk raději nenápadné informaci, že bavorská CSU oficiálně nabídla sesterské CDU svého šéfa Stoibera jako společného kandidáta na příštího spolkového kancléře.
Případné zvolení Stoibera německým kancléřem by totiž ovlivnilo náš život neporovnatelně silněji než tisíce billboardů s Klaisem a lyžemi. Stačí si přečíst jeho názory na Benešovy dekrety, landsmanšaft, bývalé německé majetky v Sudetech, atd.
Ministr průmyslu Grégr si zaslouží obdiv - pár měsíců před volbami nabídl premiéru Zemanovi svoji demisi, přičemž zcela všichni věděli předem, včetně premiéra i Grégra, že tato demise nebude přijata.
Můj obdiv ministr Grégr samozřejmě nezískává za férové splnění svého slibu, že v případě opoždění Temelína podá demisi, ale za odvahu s jakou z nás dělá voly.
Nedůslednost ochránců práv zvířat a vůbec všeho živého mne fascinuje. Klonování by chtěli zakázat, reklamu na různé čistící a dezinfekční prostředky, po milionech vraždící nevinné viry, bakterie či hmyz (spolu s těmi patologickými nebo choroby přenášejícími), ponechávají však zcela bez povšimnutí.