ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Jak bych rád někdy na Nový rok slyšel projev prezidenta či jiného politika, který by namísto velkých slov slíbil činy, například:
Vážení a milí spoluobčané,
V nadcházejícím roce se zasadím seč mi síly stačí o takovou změnu systému zdravotnictví, který mimo jiné způsobí, že nebudete muset stát hned po Novém roce fronty v čekárnách a lékárnách mezi dalšími sípajícími, prskajícími a chrchlajícími nemocnými, neboť vám dle vaší potřeby lék vydá přímo váš lékař při vaší návštěvě ordinace a nebo (za příplatek) za své návštěvy u vás.
Dále se vynasnažím o takové legislativní prostředí, které neumožní obecním a městským úřadům vybírat parkovné na obecních parkovištích bez toho, že by bylo vzorně slušně uklizeno od sněhu, včetně přístupu k parkovacímu automatu.
Taktéž se zasadím o to, aby nemalé spotřební daně, které vydáte za benzín nebyly silnice a cesty v zanedbaném, děravém stavu jen proto, že se tyto vaše peníze utratily za něco jiného.
Ba zasadím se i o rozbití monopolu České pošty, takže za vaše nemalé poštovné vám budou doručeny i větší zásilky opravdu až na uvedenou adresu a nikoliv pouze na poštovní úřad, kde si je budete muset vyzvednout.
Při takovém novoročním projevu bych měl opravdu příjemný pocit, že se pan prezident či jiný z novoročně se projevujících politiků stará o věci, které mě denně zlobí, otravují a znepříjemňují život (všechny výše popsané jsem totiž dnes na vlastní kůži zažil). Filozofovat si pak budu sám.
Jestli opravdu platí interpretace jednoho z paragrafů novely zákona o České televizi, zakazující dětem (a jiným "osobám blízkým") ředitele ČT Balvína pracovat v jiných, soukromých, televizních (Prima, Nova, HBO, CNN, atd.), je úkolem novinářů okamžitě všemi silami tlačit na zákonodárce, aby tuto nehoráznost z české legislativy šupito presto odstranili a nikoliv nakopávat ředitele Balvína.