PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Také vám v posledních dnech. pokud jste se museli dopravovat z místa na místo, nepřišlo na mysl ani jedno z varování o globálním oteplování?
Novináři, kteří se tak rádi strefují do Vladimíra Železného a jeho "pokleslé " televize (možno též číst "televize, vyhovující vkusu většiny národa"), měli by si vzít na paškál kolegy z Lidových novin. Ti totiž také kalkulují s nevkusem a krátkou politickou pamětíveřejnosti. Zde důkaz: v dnešním čísle jedním dechem vyjmenovávají plejádu lží premiéra Zemana - jeho oznámení, že terorista Atta plánoval v Praze vyhození Radia Svobodná Evropa, že obchodní organisace teroristy bin Ládína obchodují s traktory Zetor, že na Viktora Koženého byl vydán mezinárodní zatykač - a dodejte si dle kvality paměti další jeho lži - a na další stránce vážně rozebírají možnosti jeho pokračování v politice, včetně prezidentské.
Volby se budou konat v roce, kdy se s vysokou pravděpodobností zpomalí růst ekonomiky (prognosovaný 2,5% růst je velmi optimistický), inflace vystoupí na 5,5 %, nezaměstnanost na 9 % a schodek obchodní bilance na 170 miliard (pokud vám toto číslo připadá příliš abstraktní, vyjádřím to jinak: vláda vás zadlužila částkou 17.000,- korun, jste-li čtřčlenná rodina, je to 68.000,--, které dříve či později zaplatíte i s nemalými úroky).
A přesto, či právě proto, vám stávající vláda bude před volbami vyplachovat mozek trvalým vypočítáváním "úspěchů" a zakrývat výhled na její minulé hospodaření nafouklými monstrprocesy s Chvalovskými a pod.
Průšvihem je, že až třetina občanů se takto ovlivnit nechá. Ale co se divím. Včera jsem poslouchal reportáž o lidech, kteří přišli o nemalé peníze, neboť naletěli "cestovce", která jim slibovala luxusní dovolenou na Kanárech bratru za dvacet tisíc za celou rodinu. No, nekupte to.

Miroslav Macek