SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Blíží se konec roku a s ním nevyhnutelně spousta anket a rozhovorů s populárními osobnostmi. U většiny z nich, zvláště z oblasti showbusinessu, člověk už předem může odhadnout odpovědi, některé však neuvěřitelně překvapí. Viz moderátorka České televize Daniela Drtinová, která v tozhovoru pro Lidové noviny projevila neuvěřitelný smysl pro humor. Po její větě o situaci ve stávkující České televizi " Většina z nás to tehdy vnímala tak, že dlouhodobý politický tlak na Českou televizi dostoupil na neúnosnou míru" logicky následovala otázka "Vy sama jste konkrétní politické tlaky pociťovala ?"
A její odpověď ? "Mě se nikdy nestalo, že by mi někdo řekl, že v "21" mám něco odvysílat nebo naopak nesmím. Ale některým politikům šlo právě o to dostat na vedoucí místa v televizi lidi, kteří by některé informace postrčili, jiné zase zamlčeli."
A opět logická otázka: " Kterým politikům?"
A odpověď Drtinové: "Konkrétní jména nemou říci, protože na mě nikdy politici netlačili. Ten politický tlak byl daleko sofistikovanější a nesl se spíš v legislativní rovině."
No uznejte, není to k popukání ?
Nejhumornější větou z rozhovoru je ovšem ta následující: "Těžko by třeba někdo Petru Buzkovou vynášel z velína."
A pak, že Petra Buzková začala navštěvovat cvičebnu jen zásluhou fotografií z pláže, otisknutých v Supru!
Přeloženo z diplomatického jazyka do nrmální češtiny, říkají členové nově ustanovené afgánské vlády američanům toto: Tak díky za pomoc při dobytí vládních pozic a teď laskavě táhněte a nechte nás vládnout po našem.
Co jiného se ovšem dalo čekat?
Být prezidentem Havlem, tak mě titulek v sobotní MF Dnes pěkně rozčílí. Zní totiž "Václav Havel natočil projev - na první pokus ."
Vzhledem k tomu, že neznám v Česku politika, který by měl možnost jakékoliv svoje televizní vystoupení zopakovat či doplnit, ba dokonce ani možnost ovlivnit mnohdy debilní sestřih řečeného, zní ta věta dokonce dvojnásobněš urážlivě.

Miroslav Macek