Homepage

SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:

Blíží se konec roku a s ním nevyhnutelně spousta anket a rozhovorů s populárními osobnostmi. U většiny z nich, zvláště z oblasti showbusinessu, člověk už předem může odhadnout odpovědi, některé však neuvěřitelně překvapí. Viz moderátorka České televize Daniela Drtinová, která v tozhovoru pro Lidové noviny projevila neuvěřitelný smysl pro humor. Po její větě o situaci ve stávkující České televizi " Většina z nás to tehdy vnímala tak, že dlouhodobý politický tlak na Českou televizi dostoupil na neúnosnou míru" logicky následovala otázka "Vy sama jste konkrétní politické tlaky pociťovala ?"
A její odpověď ? "Mě se nikdy nestalo, že by mi někdo řekl, že v "21" mám něco odvysílat nebo naopak nesmím. Ale některým politikům šlo právě o to dostat na vedoucí místa v televizi lidi, kteří by některé informace postrčili, jiné zase zamlčeli."
A opět logická otázka: " Kterým politikům?"
A odpověď Drtinové: "Konkrétní jména nemou říci, protože na mě nikdy politici netlačili. Ten politický tlak byl daleko sofistikovanější a nesl se spíš v legislativní rovině."
No uznejte, není to k popukání ?
Nejhumornější větou z rozhovoru je ovšem ta následující: "Těžko by třeba někdo Petru Buzkovou vynášel z velína."
A pak, že Petra Buzková začala navštěvovat cvičebnu jen zásluhou fotografií z pláže, otisknutých v Supru!

Přeloženo z diplomatického jazyka do nrmální češtiny, říkají členové nově ustanovené afgánské vlády američanům toto: Tak díky za pomoc při dobytí vládních pozic a teď laskavě táhněte a nechte nás vládnout po našem.
Co jiného se ovšem dalo čekat?

Být prezidentem Havlem, tak mě titulek v sobotní MF Dnes pěkně rozčílí. Zní totiž "Václav Havel natočil projev - na první pokus ."
Vzhledem k tomu, že neznám v Česku politika, který by měl možnost jakékoliv svoje televizní vystoupení zopakovat či doplnit, ba dokonce ani možnost ovlivnit mnohdy debilní sestřih řečeného, zní ta věta dokonce dvojnásobněš urážlivě.

Miroslav Macek

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 29.12.2001

Copyright 2000-2021 © ViditelnyMacek.cz