ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Před mnoha měsíci uveřejnil časopis Týden, zakládající se na své objektivitě, docela paličský článek dnes již v Týdnu nepracujícího redaktora, který barnumsky oznamoval, že moje žena (a tedy potažmo i já), neplatí ubohému majiteli krásného bytu ve středu Prahy nájemné. Nikdo z redakce se nenamáhal už ani čárkou někdy se k této "senzaci" vrátit.
Protože od včerejška je pro dlouhotrvající spory s majitelem domu (týmž, od něhož má moje žena ve stejném domě pronajmutý byt) zavřen na neurčito populární pražský bar Busy´s, třeba by Týden stál o to se k problémům v tomto domě vrátit.
A při té příležitosti by mohl uveřejnit i konec případu "neplatící" manželky odéesáka Macka: majitel nakonec po dlouhých tahanicích přistoupil z důvodů neodsteanitelných a ve smlouvě nezmíněných závad bytu na soudní vyrovnání, jehož podstatou bylo snížení nájemného za celou dobu nájmu o jedné třetinu (!).
Stane-li se tak, přestanu mít o lidech, kteří tehdy paličsky článek napsali, do tisku schválili a otiskli, to zcela nejhorší mínění.
Terorismus, a to nejen afgánský, má i svoje veselé stránky. Znáte například tuhle? Jaký je rozdíl mezi teroristou a manželkou v premenstruální tenzi? S teroristou se dá alespoň vyjednávat.
Prezident Havel prohlásil, že Česká republika je přistavena k útoku na Irák a v případě potřeby se k němu přidá. Zcela s panem prezidentem souhlasím a osobně se hlásím k boji. Ovšem pod jednou podmínkou: že vepředu české jednotky pojede na bělouši prezident Havel.
Izraelský premiér Šaron použil k obhajobě tvrdých vojenských akcí proti Palestincům přesně stejná slova jako prezident Bush po 11. září: Je proti nám vedena válka. Teroristé chtějí zničit Izrael. Toto nebude krátká a jednoduchá válka, ale my ji vyhrajeme.
Nezávidím Američanům toto dilema.
Hlídací psi demokracie, měl bych pro vás další tip na zajímavou otázku: zeptejte se známého vyšetřovatele Machaly, proč obvinění proti advokátovi Železného Rozehnalovi ze zneužití cizí karty, předával obviněnému on, když obvinění vypracoval a je pod ním podepsán jiný vyšetřovatel? A nenechte se odbýt, chtějte jasnou dopověď. A zeptejte se ho při té příležitosti, proč se ještě předtím, než byl Rozehnal obviněn, nevyptala policie na nevinný osud této karty majitele? A znovu nenechte se odbýt.
Nevadilo by mi desetileté oddálení obchvatu Plzně, ačkoliv se každoročně musím pasírovat kilometry plzeňských ulic, ovšem jen pod jednou podmínkou: že by všichni odpůrci obchvatu museli celou tu dobu bydlet v těch tranzitních plzeňských ulicích.
Moje tvrzení, že státní rozpočet je jen přesným součtem zcela nepřesných čísel, se opět potvrzuje. Deficit státního rozpočtu měl být na konci roku 49 miliard korun. Už dnes je však vyšší než 59 miliard a to do konce roku ještě stoupne. Proč však každoročně takové boje o rozpočet, když se vždy klidně přešvihne a nikdo za to není potrestán alespoň na platu?

Miroslav Macek