SOBOTNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Miroslav Grebeníček, předseda KSČM slibuje ve volebním programu téže strany dosažení ekonomické prosperity a zvýšení úrovně. Což o to, to budou slibovat před volbami všechny strany. V Grebeníčkově případu je však zajímavý prostředek tohoto cíle: "Ať platí bohatí!" Zřejmě mu dosud nevyšlo, že by ho někdo mohl módně zažalovat, neboť vyhrožuje skupině obyvatel, že jim způsobí škodu na majetku, což je protiústavní, hlavně mu však ještě nedošlo, že na rozdíl od dob železné opony, mají bohatí kdykoliv možnosti odejít z tohoto státu i se svým bohatstvím.
Při čemž mi napadá, že kdybych byl neomezeným vládcem, rozdělil bych svět na zhruba dvě stejné poloviny a pak donutil ty, kteří se hlásí k socialismu a tedy k vysokým daním a k vysoké míře přerozdělování vůbec, aby se sestěhovali do jedné poloviny a žili tam podle svých hlásaných "ušlechtilých" zásad, zastánci nízkých daní a minimální míry přerozdělování by pak mohli žít v polovině druhé podle zásad svých. A báječně bych se bavil, jak by si pak ti zarputilí přerozdělovači pořád dokola přerozdělovali a přerozdělovali - ovšem ze svého.
Moudrý Pavel Tigrid se v rozhovoru pro MF Dnes vyjadřuje zcela přesně: české levičáctví často pramení z rovnostářské lenosti, což je v podstatě pohodlnost plus závist. Aby někdo neměl, jakkoliv poctivě a zaslouženě, víc než já. A tudíž když je někdo chytrý a pilný a dovede něco, tak nemůže chtít rovnostářství. Lidé si nejsou rovni, nikdy nebyli a nikdy nebudou.
Ach, Pavle Tigride, co já těch pohodlných a závistivých znám - a vždy hledají chybu někde jinde, nikdy v sobě.

Miroslav Macek