PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Jak znám Freda Klinkhammera, prezidenta televizní firmy CME, válčící se Železného Novou, vždy velmi váží svá slova. Říká-li dnes v rozhovoru v Lidových novinách, že česká vláda se snaží stížností u soudu pozdržet zaplacení více než dvaceti miliard korun (dva tisíce na osobu, prosím!) jeho firmě, tak jak rozhodla stockholmská arbitráž, až na dobu povolební, má zřejmě pravdu.
Nedovedu si ovšem na druhé straně představit jakoukoliv vládu kdekoliv na světě, která by nevyužila všech zákonných prostředků, aby platit nemusela.
Osobně bych rád této vládě přispěl dvěma tisícovkami na zaplacení mezinárodní arbitráže, pokud by se pak ovšem definitivně odporoučela do nenávratna. Určitě by se mi to vyplatilo, neboť tato vláda mi vytahuje z kapes peněz podstatně více, navíc na projekty, věci a děje, o které nemám pražádný zájem, neboť předem vím, že jsou to typické černé díry, tedy výdaje bez jakéhokoliv efektu pro plátce. Ačkoliv u té becherovky jde možná o investici velmi vratnou, neboť pod střízlivým a tudíž pracovitějším premiérem by toho tato vláda mohla napáchat ještě mnohem víc.

Miroslav Macek