ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Zadávání státních zakázek chce vláda řešit podivuhodným zákonem, který po vyjmenování několika logických důvodů, kdy se nemusí vyhlásit veřejné výběrové řízení, pokračuje důvodem "a rozhodne-li tak vláda".
Připomíná mi to staré naučení, kdy je možno pít alkohol: jest tré dobrých důvodů k napití - dobré jídlo, posezení s přáteli, jakýkoliv důvod jiný.
Radim Masný tím, že zveřejnil svoji snahu odkoupit dluh ODA ve výši 68 milionů korun, jen upozornil na jednu z velmi zvláštních bankovních výjimek. Občanská demokratická aliance má u banky dluh, který nemá termín splacení a který na ní věřitel nikterak nevymáhá. Zkuste si vzít u kterékoliv banky úvěr za podobných podmínek!
Nejvyšší soud definitivně osvobodil Davida Železného, který byl před léty odsouzen jak Okresním soudem v Kladně, tak Krajským soudem v Praze za znásilnění. Nejvyšší soud navíc konstatoval, že krajský soud se "viditelně snažil dosáhnout změny osvobozujícího rozsudku okresního soudu". Velmi mi ovšem u této informace chyběla další, a to ta, jak byli potrestáni alespoň na platu ti soudci, kteří odvedli tak mizernou práci. Neboť bez osobní hmotné zainteresovanosti na kvalitě práce se tolik kritizovaná práce soudů nikdy zlepšit nemůže.

Miroslav Macek