PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Nic než fakta: Milan Šrejbr je obžalován a posléze dvěma soudy odsouzen k pěti letům vězení za komplikovanou finanční transakci, o níž osm znalců potvrdilo, že nezpůsobila škodu, jeden znalec pak potvrdil, že škodu způsobila.
Dva soudy přihlédly pouze k tomuto jedinému posudku. Znalec, který tento posudek vypracoval, tak činil v době, kdy byl sám kvůli svému podnikání vyšetřován.
Vyšetřován byl policisty ze stejného odboru jako Šrejbr.
Případ vyšetřovaného znalce a tvůrce jediné, pro Šrejbra negativní expertízy, policie po podání této expertízy rychle odkládá.
Státní zástupce v případu "Šrejbr" je stejný jako v případu "Libor Novák".
Závěr si udělejte sami.
Vláda předložila poprvé poslanecké sněmovně spolu s návrhem státního rozpočtu na rok 2002 též střednědobý výhled státního rozpočtu až do roku 2004, tak jak jí to umožnil zákon.
Potud vše v pořádku. Co je v nepořádku, jsou čísla tohoto výhledu: ve volebním roce 2002 se výdaje zvýší o 9,8%, další rok pak poklesnou o 3,5% (vše k roku předcházejícímu) a ani v roce 2004 nedosáhnou rekordního výdajového roku 2002, roku volebního. Páni socialisté, chcete-li uplácet svoje potenciální voliče, prosím, ale ze svého, striktně ze svého! A ne z našich daní a navíc na dluh!

Miroslav Macek