PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Jako za mlada, jako za mlada, nepochvaloval jsem si dnes při čtení Zemských novin, Hospodářských novin a Blesku se zcela stejnou fotografií Klause a mne na II. ideové konferenci ODS. Foto, přejaté z ČTK a texty, lišící se od sebe spíše formou než obsahem, mě rázem vrátily do doby, kdy ať jste si koupili Mladou frontu, Rudé právo, Svobodné slovo či Lidovou demokracii, dozvěděli jste se totéž ..... jako z novin jedněch. Redaktoři, zřejmě zmoženi nedělním horkem, to prostě tentokrát pěkně odflákli.
Po dlouhém, předlouhém čase podíval jsem se opět na fotbal ČR-Holandsko - a byl jsem upřímně zděšen, vida neuvěřitelnou šňůru nefér zákroků na obou stranách, to neustálé okopávání, pošťuchování, strkání, srážení a hlavně držení za trička v důležitých okamžicích možných úniků na branku.
To, že sudí odpískal pár minut před koncem za jeden z desítek takových faulů penaltu, je, samozřejmě, popuzující. Stejně popuzující je však to, že dokážeme velebit a oslovovat borce, hrající tak neuvěřitelně nefér. Jeden příklad za všechny: detailní záběr na Pavla Nedvěda, držícího za tričko Edgara Davidse, který by ho jinak předspurtoval, by měl být opakovaně promítán jako odstrašující příklad nefér hry. Jen tak se totiž může na hřiště navrátit duch fair-play.

Miroslav Macek