PÁTEČNÍ GLOSA

Miroslava Macka:
Věta soudce Hodouška "Je smutné, že si za ty čtyři roky ODS neuvědomila, že by bylo lepší celou věc osvětlit" se stane hlavním klackem na ODS v rukou všech jejích politických odpůrců na týdny a měsíce.
Osvětlit totiž může politické vedení ODS pouze to, co ví. A to, co ví, se skládá z několika faktů a mnohonásobně většího počtu fám, drbů a úmyslných i neúmyslných konstrukcí, které zná prostřednictvím médií každý, kdo není hluchý či slepý.
Dnes jako včera se však hraje s jednou falešnou kartou, a to tvrzením, že část nebo celé dnešní vedení ODS zná jakousi zjevnou pravdu, veškeré úmysly a děje, týkající se falešných sponzorů, tuto pravdu však odmítá sdělit.
Avšak ani dnešní zavilí protivníci ODS z řad bývalého vedení, jejichž předvolební billboardy a materiály byly placeny také z těchto sponzorských peněz, Zieleniec, Pilip, Ruml, Stráský, Honajzr, nic neříkají z jednoho jediného prostého důvodu, že totiž nic nevědí, neboť ten, kdo zakrytí pravých sponzorů falešnými vymyslel a uskutečnil, z pochopitelných důvodů mlčí.
Z čeho však všichni ti volači po zjevné pravdě usuzují, že dnešní vedení ODS (mimo V. Klause nové, v době sponzorské aféry prokazatelně mimo funkce a možnost rozhodovat) tuto pravdu, toto zjevení pravdy, znají?
Troufám si tvrdit, že nejsou hloupí a že tak neusuzují.
Prostě se jim jen toto napadání současné ODS hodí do krámu, neboť očerňování soupeře je v politice metoda stará jako samo lidstvo.
A kdybych chtěl použít metody stejné, tak bych volal a halekal: tak už to, Rumle, Pilipe, Zielenieče a další konečně vyklopte! Kdo z Vás vymyslel ty falešné sponzory, aby neprasklo, že vaši volební kampaň financují privatizátoři Třineckých železáren?

Miroslav Macek