PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Ministerstvo dopravy navrhuje zúžit v obcích silnice a donutit tak řidiče dodržovat vyhláškovou padesátikilometrovou rychlost.
Domnívám se, že na řešení tohoto problému existuje jedno jediné funkční řešení: co nejrychleji dostavět kvalitní síť dálnic a tím odstranit hlavní, přetížené tahy z obcí. Těmi pak bude projíždět podstatně menší počet podstatně méně spěchajících řidičů.
V českých školách se nestřílí, ale brutalita roste, konstatuje dnešní tisk v reakci na další střelbu v jedné z amerických škol.
Nemohu se ubránit dojmu, že na malé násilníky (a ti se vyskytují už i ve školkách) neplatí ani dětští psychologové ani makarenkovské metody, ale jedině síla, a to síla druhé, vychovávající strany. Řídící učitel Titzl, na něhož většina žáků vzpomíná s láskou, řešil případy šikany a siláckého chování v obecné škole dobře mířenými pohlavky. Ihned, bezodkladně, s neuvěřitelně rychlými pozitivními výsledky, neboť malí, začínající násilníci rychle pochopili, že násilí se nevyplácí.

Vážení a milí,
omlouvám se všem, kteří snad pár dnů marně čekali na mé glosy, aby se nad nimi mohli usmát, zamyslet či rozčílit. Poletoval jsem však několik dnů po cizině rychlostí, velmi komplikující možnost číst a glosovat české noviny. Hned po návratu to však napravuji.
Je podivuhodné, kolik reakcí vybudilo pobídnutí k veršování na slovo "slunce" - žádná politická glosa neměla nikdy ani zlomeček takového ohlasu, což je dobře, neboť jest patrno, že u většiny lidí stále zůstávají zachovány šedé buňky mozkové, schopné si hrát.
Kilo e-mailů za pár dnů mě ovšem ještě více utvrdilo v tom, že neotevřu diskusní stránky, neboť pak bych už mohl jen polykat stravu v prášcích, spát s hlavou opřenou o obrazovku a vyťukávat odpovědi, odpovědi na odpovědi, odpovědi na odpovědi na odpovědi ......
Zůstanu přece jen u původní podoby "viditelného macka", tedy osobního glosáře pro potěchu vlastní a případně i dalších.

Miroslav Macek