ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Porovnáte-li plat ministra vlády s výší starobního důchodu, odpovíte si jistě sami a správně na otázku, zda ministr Motejl odstoupí či neodstoupí.
Kontrola Romů anglickými imigračními úředníky již na ruzyňském letišti připomíná mi, porovnám-li to příkladem z medicíny, léčbu příznaků, nikoliv příčin. Léčbou příčin by bylo přestat vyplácet těmto imigrantům peníze. Imigrace by ustala jako když utne a britské daňové poplatníky by to nestálo ani libru.
Pro zelené fašisty, neustále lající nad ekologickou zkázou světa, to byla zpráva přímo mizerná, pro nás ostatní zpráva vynikající: Labe je dnes stejně čisté jako bylo před sto lety, kypí životem a objevili se v něm dokonce i bobři. Poznámka: Zatracené Klausovy vlády!
Bolševický způsob myšlení je pozůstatkem doby předlistopadové, který bude přetrvávat určitě ještě dlouho po tom, co bolševický režim, vlastnické vztahy a právo nenávratně zmizely.
Stala se mi dnes ráno taková věc. V 7.1o hod. zazvonil telefon a ozval se pracovník vodáren. Na můj podiv, že není slušné volat na soukromé číslo v tuto dobu, prohlásil, že on dělá od šesti.
Pak se mne zeptal (shrnu to), zda-li umožním jejich strojům a pracovníkům vstup na moji zahradu, neboť budou vyměňovat starý vodovodní řad, který tam zbudovali v polovině padesátých let a dále žádal souhlas s uvalením věcného břemene na pozemek zahrady.
Když jsem ho informoval, že vodovodní řad tehdy položili protiprávně, bez souhlasu majitele, že nemám žádný zájem nechat si poničit upravenou zahradu s mnoha vzrostlými stromy a keři, že nemám žádný zájem obávat se případných havárií, gejzírů vody na pozemku a jejich strojů a dělníků, kdykoliv budou chtít a potřebovat a dále, když jsem ho upozornil, že stará bezpráví nelze napravovat jejich legalizací, tedy shrnuto a sečteno, že můj souhlas nedostanou a budou muset vést nový řad o kousek dál pod veřejnými cestami, dostalo se mi ujištění, že si budou tento můj postoj dlouho pamatovat.
Cestou do kanceláře jsem byl posmutněný a budu si dlouho pamatovat, jak ulpívavý je bolševický způsob myšlení.
Pane ministře zemědělství,
v posledních dnech jste opakovaně tvrdil, že vzhledem k dlouho trvajícímu suchu bude zapotřebí více dotací (našich peněz) pro zemědělce.
Konečně prší a já marně čekám na Vaše slova, že žádáte snížení dotací a bude-li pršet důkladně, že žádáte, aby nám zemědělci dotace vrátili.

Miroslav Macek