STŘEDEČNÍ GLOSA

Miroslava Macka:
Už je to tady! Josef Zieleniec, který se dle svých vlastních slov dověděl o faktickém sponzorovi ODS Šrejbrovi už na jaře roku 1996 (od svého tehdejšího zaměstnance Koláře, který to slyšel od svého známého Kuzmiaka, který to slyšel už si nepamatuje od koho), tedy Josef Zieleniec, který pak rok a půl neřekl na žádném zasedání ODS, na žádné tiskovce, na žádném svém soukromém sezení s kýmkoliv o této své vědomosti ani slovo, dnes triumfiálně oznamuje: Již na jaře jsem o tom informoval Václava Klause, který mi odpověděl "slyším, slyším".
Václav Klaus dnes zopakoval to, co tvrdí celou dobu: Josef Zieleniec mne o ničem takovém neinformoval.
A teď se vsaďme. Co bude psát zítra český novinářský kartel? O podivném chování Josefa Zieleniece v podstatě ani slovo, zato se s vehemencí sobě vlastní pustí do Klause a vyloučit se nedají ani titulky "Klaus lže!"
Špinavá hra na pokračování, která se nepřetržitě hraje od roku 1992, tedy od vstupu V. Klause se silnou ODS v zádech do politiky, hra s názvem "Pryč s Klausem!", se rozroste o další dějství. A protože ani tentokrát nedospěje ke konci, který si přejí její autoři a režiséři, čeká nás dozajista za čas dějství další.

Miroslav Macek