PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Problém, dnes diskutovaný v tisku, totiž hrozba závislosti na Internetu, za přílišný problém nepovažuji. Vyřeší se totiž sám během jedné jediné generace, tedy zhruba za dvacet, pětadvacet let. Neboť v diskusi o této závislosti vyšlo jasně najevo, že sexuální život těchto závisláků se redukuje na nulu. Což, domyšleno do konce, znamená, že lidé s genetickou výbavou internetových gamblerů nepřenesou tuto vadu na potomstvo.
Tato úvaha však platí, bohužel, potud, pokud nebude docházet k výpadkům elektrického proudu. Odpovědnost je na ČEZ a rozvodných společnostech.
Způsob, jakým Václav Fischer kombinuje reklamu na sebe, coby politika, na svou knihu, své soutěže a svoji cestovní kancelář, nemá chybu. Doufám, že tato geniální kombinace dojde obecného rozšíření, což bude znamenat při příští volební kampani jen polovinu letáčků, letáků, plakátů a brožurek, neboť se spojí komerční a politická inzerce. Z katalogu OBI se na mne bude usmívat Petr Pithart, obklopen Přemkem Mountfieldem Podlahou a Béďou Trávníčkem, z reklamy na fernet Karel, kníže ze Schwarzenberků, bude kynout s úsměvem rukou bateriím lahví s tímto hořkočerným mokem a Libuše Benešová bude klást své obligátní věnce na titulní stránce katalogu zahradnictví Starkl. Už se těším!
Zemanova vláda výrazně zadlužila stát. A protože stát žádné vlastní peníze nemá, znamená to, že zadlužila nás, občany. Každý z nás bude koncem roku dlužit různým institucím přes 30.000,- korun. Státní dluh totiž dosáhne 310 miliard korun, dvakrát víc než při nástupu Miloše Zemana na post předsedy vlády. Když natiskne občan stovku, jde o trestný čin padělání. Když vláda "natiskne" třista miliard, jde o ušlechtilé deficitní financování. Quod licet Iove ...

Miroslav Macek