ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
A tak nová strana se Viva jmenovat nebude, neboť stejný název nesl jeden zkrachovalý fond - i takové ptákoviny hrají, bohužel, v politice roli. Má se jmenovat Cesta změny (CZ -to kvůli rychlé identifikaci v zahraničním okolí - i takové ptákoviny hrají, bohužel, v politice roli). Název je to pěkný, neboť v každém může evokovat naději na změnu, kterou by si přál (vyšší daně, nižší daně, trest smrti, vyšší důchody, krácení rozbujelých sociálních dávek, více dálnic, žádné dálnice - prostě: ZMĚNA) - i takové ptákoviny hrají, bohužel, v politice roli. A tak mnohem zajímavější informací je to, že pan Pehe se v nové straně angažovat nebude, neboť je spokojen s předsednickou sestavou Špidla, Marvanová, Svoboda a Žantovský. Což je informace předvolebně důležitá.
Ve sněmovně se poslanci hádají o "prodej" IPB Československé obchodní bance, občanům to však už může být jedno - bez ohledu na plamennost projevů a vzájemné osočování a obviňování, kdo vše způsobil, mají jednu jedinou jistotu - všechno to nakonec zaplatí ze svých kapes - průšvih je v tom, že větší mírou ti bohatší, co platí víc daní a většinově socialistickou vládu, která to provedla, nevolili.
Před časem jsem psal o tom, kterak je moje švýcarská manželka ve sporu s majitelem domu, ve kterém má pronajatý byt, neboť kvalita bytu (skryté, postupně se projevující vady) neodpovídá kvalitě smluvní.
Pár "spřátelených" novinářů z toho sice udělalo "causu": Mackovi neplatí nájemné za luxusní byt v Praze, ale tak už to holt na světě chodí. Moje paní se ovšem nedala, neboť letitý pobyt ve Švýcarsku ji opravdu vybavil neochvějnou jistotou, že za své peníze má a musí dostat patřičné zboží či služby a ne šunt a také neoblomností, neboť tvrdí, že jen trvalá obrana proti všemu šlendriánu jej může postupně umenšit na snesitelnou míru.
Soudní smír, který s majitelem domu podepsala minulý týden, jí dal za pravdu: kvůli závažným závadám v bytě bylo nájemné nakonec sníženo za celou dobu nájmu o 30%, tedy na výši, odpovídající standardu bytu.
Co z tohoto faktu ovšem udělají "spřátelení" novináři, netroufám si tvrdit - možná vymyslí titulek: Mackovi konečně zaplatili dlužný nájem nebo nějakou podobnou pitomost, z níž pravou podstatu věci nevyčtete a nevyčtete, neboť mluví ve prospěch mojí paní.

Miroslav Macek