ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Tři odborové svazy z oblasti výroby a distribuce elektrické energie hrozí stávkou a přerušením dodávek elektřiny, neboť jsou přesvědčeny, že pokud vláda do konce roku zprivatizuje ČEZ, nový vlastník se záhy rozloučí s mnoha zaměstnanci (odbory mluví o neuvěřitelných 66 % zaměstnanců).
I pokud bych jejich odhad ponížil na polovinu, neustále mi vychází, že odboráři celá léta pracovali za plný plat dvoutřetinovým tempem, když teď tvrdí, že nový vlastník dosáhne stejných (či lepších) výsledků jen s dvěma třetinami stávajících zaměstnanců. Takže jakápak stávka za velké odchodné. Stávkovat by měla veřejnost, a to tak dlouho, než vrátíte zaměstnavateli dvě třetiny peněz, které jste léta dostávali. Neboť, jak přiznáváte, jste celá léta pracovali na třetinový výkon.
Nemělo by Vás překvapovat, že Václav Fischer se stal včera v divadle "Ta Fantastika" kmotrem nové Klausovy knihy. Jistě totiž už zjistil, že jeho "nezávislá" politická kariéra, koketování se čtyřkoalicí či občanskými iniciativami a osočování ODS mu jeho konečný politický cíl - zrušení dovozního cla na letadla pro cestovní kanceláře - pranic nepřiblížily. A tak znovu vsází na ODS a Václava Klause. Co, kdyby to tentokrát po volbách vyšlo?

Miroslav Macek