PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
U příležitosti řádění antiglobalistů během zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze jsem napsal, že pokud se na podobné činy zdivočelých hovad nebude odpovídat střelbou, jejich agresivita poroste. Od většiny politiků jsem sklidil nesouhlasný jekot (ostatní lidé ovšem písemně i ústně vyjadřovali souhlas).
Dnes Tony Blair nazývá členy těchto internacionálních bojůvek "zdivočelými zvířaty", švédská policie už střílet začala a většina policejních odborníků i politiků je toho názoru, že je třeba přitvrdit. Nečekám ovšem, že mi čeští politikové dají dodatečně za pravdu, na to nemají osobnostní výbavu. Budou jen trapně mlčet.
Zvolí-li Unie svobody do svého čela Hanu Marvanovou, nabízí se po příštích volbách jedno podivuhodné vládní složení: Hurvínek Žantovský, Mánička Marvanová a Špejbl Klaus. Ale vážně: představa vlády, složené z pěti stran (4koalice + ODS), je neméně pimprlová.
Až nám zase západoevropští politikové začnou kázat o demokracii, připomeňme jim, že nejen Irové, ale i Belgičané, Portugalci ba i Němci (abych jmenoval alespoň některé) většinově s rozšířením EU nesouhlasí. Jejich politikové, sledující ovšem svoje cíle a svoje priority, na to kašlou. S hubou plnou demokracie a služby lidu.

Miroslav Macek