PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Hana Marvanová kandidující na místo předsedy Unie svobody, proseděla v poslaneckých lavicích deset let, z toho drahnou část ve funkci místopředsedkyně ústavně-právního výboru. Tedy v orgánech, které mají tvorbu zákonů a odpovědnost za jejich kvalitu přímo v popisu práce - a za tuto práci byla také celá léta docela dobře placena. Tatáž Hana Marvanová v minulých dnech prohlásila, že Česko není právním státem, protože občané nemají možnost domoci se svých práv.
Totální ztráta paměti, chtělo by se říci, ale protože znám Hanu Marvanovou léta a zblízka, vím že nejde o ztrátu paměti, ale jistý povahový rys.
Premiér Zeman je nebojácný pašák, namísto aby řekl: lidi neblbněte, riziko onemocnění z konzumace hovězího je podstatně menší než riziko přejít přes ulici, prohlásil rovnou, že hovězí je testováno a doporučuje jej ke konzumaci.
Obávám se, že do jeho důchodového poklidu na Vysočině by mohl v toku času vtrhnout nějaký ten Fakan, zastupující první českou obět, a učinit z něj ožebračeného mluvku.
Podivuhodné filosofování Karla Gotta v páteční příloze Lidových novin připomenulo mi antickou moudrost: Kdybys byl mlčel, zůstal bys filosofem.
Jana Bobošíková v zajímavém rozhovoru v dnešních Lidovkách říká k otázce na spoustu telefonních kontaktů bývalých televizních radních s její osobou: Jaký je rozdíl mezi telefonátem a Roegnerovou, která vám přijde vysvětlit, že jste blázen a máte táhnout? Jaký je rozdíl mezi telefonátem od Kučery a rozzuřeným Žantovským, který na vás vříská, abyste vypadla? Kdo vás ovlivňuje víc - ten, kdo vám přijde plivnout na dveře, nebo ten, kdo se slušně představí a řekne vám do telefonu svůj názor? Jana Bobošíková má samozřejmě pravdu, ale je to pravda akademická. V realitě platí, že quod licet Jovi non licet bovi - a vzhledem k tomu, že vysílání a tím masáž veřejného mínění měli v rukou příznivci Roegnerové, Žantovského a plivačí, kdo bude bůh a kdo bude vůl bylo předem jasné.

Miroslav Macek