ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Vláda Spojených států oznámila, že odstupuje z výběrového řízení na dodavatele stíhaček pro českou armádu za 100 miliard korun. Důvody neoznámila, jsou však jasné: za vládnutí sociální demokracie, myšlenkově i lidsky napojené na evropské socialisty, nemají americké zbrojovky sebenepatrnější šanci. Odstoupení je pak pokusem donutit vládu výběrové řízení zrušit. Po volbách, ve kterých má velkou šanci zvítězit pravice, by naopak v pravici hojně zastoupení amerikanofilové rozhodně prosazovali americké firmy Boeing a Lockheed Martin. Takže jedinou neznámou je to, zda si vláda troufne i při okaté neúčasti amerických firem vybrat z evropských nabídek britsko-švédské uskupení Bae Systems.
Při četbě titulku v dnešních Lidových novinách "Symbolem majetných Američanů je golfová hůl" jsem si vzpomněl na starý, prastarý aforismus: Celý život hrál jednu hru, ale podle politické situace jí říkal golf nebo gorodky.
Věta Cyrila Svobody "Nejsem levičák, jen říkám, usilujeme o voliče ČSSD", kterou pronesl v dnešním rozhovoru pro Právo, je přímo kvintesencí dnes tak oblíbeného politického blábolení. Neboť, pane Svobodo, čím jiným chcete získat voliče ČSSD než levicovou politikou? A děláte-li levicovou politiku jste ..... Ale moment, možná teď uvažuji logicky, leč blbě. Cyril Svoboda to přece může myslet i tak, že před volbami bude lákat voliče ČSSD levicovými sliby a po volbách ..... je buďto bude ve vládě s ČSSD plnit a nebo ve vládě s ODS neplnit.

Miroslav Macek