PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Jsem přesvědčen, že sebelepší ministr obrany nemůže v džungli armádního systému uspět, pokud zcela nezlikviduje stávající systém a nevybuduje urychleně nový. Ten pak musí být založen na zcela stejných ekonomických a odpovědnostních základech jako každý jiný prosperující podnik.
Nejsem však přesvědčen, že současná legislativa umožňuje ministrovi obrany takto racionálně se chovat. Navíc to bude chtít spoustu osobní odvahy, neboť stále platí, že nejsou-li návštěvníci bordelu spokojeni, nešoupe se postelemi, ale vyhází se ...
Pro ty, kteří se vždy a znovu vyděsí nad každou lékařskou zprávou, co to všichni jíme za jedy, jakými sajraty se natíráme a jaké nedýchatelné plyny to dýcháme (posledním hitem jsou opalovací krémy), je určena slavná věta z filmu Barbar Conan: přece nechcete žít věčně, zbabělci. Ale vážně. Už jste si všimli, že lidé, kteří striktně dodržují lékařské rady se nedožívají ani o den vyššího věku než ostatní, jen se jim jejich nudný život zdá podstatně delší?
Když byl Vlastimil Tlustý včera v Kotli, došla mu během pořadu na mobilní telefon krátká zpráva: Máš to ale povolání, stát před těmi nasranými magory!

Miroslav Macek