PÁTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Novinový papír prý už nebude potřeba, neboť na světě je papír elektronický, který vám každý den "nabijí" v trafice novým textem. Velice bych ovšem uvítal elektronický papír, který by byl schopen rozlišit pravdivé informace od polopravd, lží a desinformací a tyto prostě nepřetisknul. V takovém případě by ovšem některé noviny docela prořídly.
Účtem bez hostinského Špidly by se dalo nazvat včerejší vítězoslavné oznámení Petra Pitharta, že se za zády ODS dohodl se sociální demokracií na novém znění volebního zákona. Vedení sociální demokracie takovou dohodu promptně popřelo s tím, že sociálně demokratický senátor Svoboda k žádnému jednání a dohodě neměl mandát.
Pane Pitharte, možná, že slyším trávu růst, ale nebylo by lepší vrátit se k osvědčenému váhavému nicnedělání?
Děkan Filosofické fakulty University Karlovy zrušil seminář o politickém extremismu, neboť v jeho rámci měli vystoupit, mimo jiné, dva stoupenci české extrémní pravice.
Navíc pohrozil vedoucímu kursu tvrdým pracovním postihem. Jak je vidět, "bolševici mysli", vždy připraveni z titulu svých funkcí rozhodovat, co je pro nás vhodné a co nevhodné, ještě zdaleka nevymřeli. Navrhuji panu děkanovi jiné řešení: nechť se tohoto kursu s extrémisty zúčastní a brilancí svého ducha a svých argumentů předvede svým studentům názorovou a lidskou bídu svých protivníků.

Miroslav Macek