ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Přestože všichni mluví o nutnosti volného obchodu, nedej Bože, když někdo ohrožuje něčí obchodní zájmy. Pak je každá byť sebenesmyslnější překážka, ochraňující vlastní kšefty, dobrá.
Viz polské zadržování českých kamionů s máslem do Ruska pod zcela falešnou záminkou nebezpečí nákazy slintavkou a kulhavkou.
Brazilská královna krásy přiznala sérií plastických operací ňader, boků i nohou. Soutěž o nejkrásnější dívky se tak stávají soutěží plastických chirurgů, ba někdy dokonce snad patalogů.
Ne, že by to v politice bylo jinak. Za chvíli o politika (političku) s vlastním ksichtem a vlastními názory nezavadíme a na politické scéně se budou pohybovat jen plastičtí Kenové a Barbíny, papouškující hesla svých poradců v rytmu odborníků na Public Relations.
Dobře Vám tak, to máte za to, že ty umělotiny v obou případech volíte.
Nový deník Super přirozeně narazil na nevraživost ostatních deníků, neboť trh je jen jeden a chce-li nový titul svůj díl z reklamního koláče, zákonitě zbyde na ostatní méně. Spekulace o vydavatelích "o napojení" deníku na TV NOVA či ODS budou zaručeně osvědčenou směsicí pravd, polopravd a lží a hlavní červenou nití bude "upřímná" obava o nestrannost listu. Stranný Respekt již udal směr hlavního útoku.

Miroslav Macek