PONDĚLNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Ministerstvo zdravotnictví je striktně proti tomu, aby nemocnice zveřejňovaly údaje o úmrtnosti pacientů, čekacích dobách na operace a výši poplatků za nadstandardní péči. Pacient tak nadále nemá ty nejzákladnější a nejdůležitější údaje k zodpovědnému rozhodnutí, kde pro sebe "nakoupit" zdravotní služby. Tato příšerná nelogičnost však ministrovi a jeho boys určitě nevadí: co si máte v socialistickém zdravotnictví co vybírat. Choďte do své "spádovky", byť by byla nejhorší na světě.
Někteří komentátoři se podivují, že ODS chce vyhrát příští volby. Co jiného by však měla mít politická strana za cíl?
Můžete totiž mít sebelepší ideje a sebedokonalejší recepty, pokud nevyhrajete volby, jsou vám na nic, neboť je nemůžete uplatnit.
A, mimochodem, spoléhat na to, že s dobrými idejemi, názory a cíli automaticky vyhrajete volby také nemůžete, neboť demagogům, slibujícím téměř všechno téměř všem, stále ještě nalítává docela hodně lidí.
Napsala mi jedna paní hezký nový příměr, jehož pravdivost mohu vlastní zkušeností potvrdit. Zní: "To je obtížnější než odhlásit Reader´s Digest".
V Mladé Boleslavi zastupitelé zakázali pít na vymezených veřejných prostranstvích alkohol, aby školní děti neměly špatný příklad.
Měl bych kvalitnější (předválečné) řešení: nepostihovat konzumaci alkoholu, ale opilce. Jsi opilý na ulici? Do šatlavy, vystřízlivět, samosoudce, pokuta či trest za recidivu. Je mi však jasné, že v dnešním pseudolidskoprávněochráncovském světě to mladoboleslavští udělat nemohou. Škoda.

Miroslav Macek