PONDĚLNÍ GLOSA

Miroslava Macka:
"Jsem unavený muž", říká v rozhovoru pro MF Dnes herec Tomáš Töpfer a pokračuje: "Momentálně se velmi konkrétně zaobírám myšlenkou na odstěhování do Ameriky. A vrátím se, až se tady vymění generace novinářů."
Tomáš Töpfer to vůbec nemyslí jako nadsázku, neboť v Americe žijí obě jeho dcery a způsob, jakým si ho podali někteří novináři během událostí kolem České televize a kterak zkreslili jeho vyjádření, ho prostě dokonale znechutil.
A přidáte-li k tomu tradiční negativismus lidí v české kotlině: "jsou naštvaní, že je vlhko, že je moc horko, že je někdo obtěžuje, protože něco chce. Takové lidi čím dál tím hůře snáším. Programově se jim vyhýbám, protože negativní energie, která z nich čiší, mi bere vitalitu. Musím vynaložit moc síly na to, abych tohle vlnění přemohl, namísto aby ve společné režii vznikalo něco hezkého"; dodává Tomáš Töpfer, pak se mu příliš nedivím.
Otázkou zůstává, má-li člověk utéci nebo si to se všemi zkreslovači, lháři a naštvanci čelně rozdat. I u vědomí toho, že zvítězit nelze, ovšem přestat bojovat také ne, tvrdím: zůstat a bojovat.

Miroslav Macek