STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Ministr zemědělství Fencl včera uveřejnil v Hospodářských novinách článek, ve kterém chválí sociálně-demokratickou "léčbu"zemědělství. To mne, samozřejmě, nepřekvapuje, neboť každá liška chválí svůj ocas. Co mne překvapuje, je jeho invektiva vůči stínovému ministrovi zemědělství ODS Kučerovi, že musí napravovat to, co bylo zanedbáno v dobách vlády Kučerovy strany.
Jako člověk, pohybující se od roku 1989 v zemědělství i politice, by měl však Fencl vědět, že za vlád premiéra Klause "nevládla" zemědělstvím ODS, ale lidovec Josef Lux, který si nikdy a nikým nenechal do vedení resortu "kecat" a při jakékoliv snaze o jakoukoliv korekci své personální či věcné politiky okamžitě vyhrožoval odchodem z koalice.
To jen pro osvěžení paměti a pro korektnost, pane ministře.
Právník Fagan by mohl mít u nás opět práci: po tom, co mezinárodní arbitráž rozhodla, že Ronald Lauder nedostane od České republiky žádné odškodnění za výsledky svého podnikání v Česku, mohla a měla by naopak Česká republika žalovat Laudera za ztráty, jež utrpěla zásluhou jeho antičeské kampaně.
Neboť jak se do lesa volá ...
Také prezident George W. Bush by měl v Česku hodně práce: chce totiž pomáhat americkým nadacím a občanským sdružením, které budou propagovat a prosazovat ne svobodu slova, ale svobodu mlčet či svobodu mluvit hezky, neboť agresivita, hrubost, drby, polopravdy a lži nejsou vlastní jen bulváru a jen u nás.
A znovu ten Fagan! Asi by se hodil konsternovaným leteckým pasažerům, kteří sdíleli charterový let s dvěma boxery paní prezidentové, volně pobíhajícími v kabině boeingu a dobrodružství s první dámou v sedadle druhého pilota, jenž se zatím krčil v chodbičce u záchodků. Jo, časy se mění a už ani to mocnářství není to, co bývalo ...

Miroslav Macek