ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Po letech (ale přece) se konečně vypátralo, kterak strana čistých rukou - ČSSD - obešla zákon a půjčila si od mezinárodního investora miliony na svoji činnost. Bude zajímavé sledovat, zda novináři též vypátrají jaké protislužby za tuto nezištnou pomoc firma Karla-Heinze Hauptmanna ECM, vlastnící mimo jiné bývalou budovu Českého rozhlasu v Praze či lukrativní pozemky poblíž Václavského náměstí, získala. Miloš Zeman pak, dívaje se před léty z billboardů občanům přímo do očí, by měl sklopit zrak.
Ústavní soud zrušil vládou stanovené výrobní kvóty na cukr, neboť toto vládní nařízení odporuje Ústavě. Listina práv a základních svobod totiž jasně říká, že nikdo - ani vláda - nemůže bez zákonného zmocnění podnikatelům diktovat, kolik mohou či nemohou vyrábět.
Ministr družstevníků Fencl k tomu dodal: "My jsme od začátku věděli, že postupujeme na hraně zákona, domnívali jsme se, že zákonnost tohoto postupu udržíme, nepodařilo se to!" Fencl lže jako když tiskne. Kdyby byl upřímný, řekl by:
"Jasně, že jsme všichni věděli, že jednáme protiústavně, vždyť mezi námi sedí legislativec Rychetský. Spoléhali jsme však na to, že do toho nikdo nebude rýpat."

Miroslav Macek