ČTVRTEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Nejhorší na politice je to, že máte v popisu práce i naslouchání názorů jiných politiků, ať jde o bláboly sebevětší. Co jiného je například vyjádření předsedy senátu Petra Pitharta, že volební zákon byl účelově navržen jen proto, aby ODS obešla svoji neschopnost vytvářet koalice? A říká to vážně nedlouho po tom, co ODS úspěšně vytvořila koalice v podstatě ve všech krajích, a to včetně koalic s jeho mateřskou KDU-ČSL.
Napadá mne jen dvojí vysvětlení:
a) buď je tak hloupý a nevšiml si toho
b) není tak hloupý, ale nechce to vidět neb se mu to nehodí do krámu
Béčko je samozřejmě správně! Jeho vyjádření však blábolem zůstává i tak.
Já vím, že v prostředí, kterému dominují smutné oči paní Pilipové s dětmi na rukou se těžko kladou nepříjemné otázky, ale pár mne jich přesto napadá.
Například by mě zajímalo, zda někdo platil I. Pilipovi aj. Bubeníkovi letenky do USA a na Kubu, hotely a přesuny a pokud ano, tak kdo to byl, co je to organizace Freedom House, kdo ji založil a s jakými cíli a hlavně jaké jsou její finanční zdroje, proč musel I. Pilip letět na Kubu zrovna v době zasedání poslanecké sněmovny v době legislativní nouze - prostě pokud neuslyším na tyto otázky jasné odpovědi, nemůže mne žádná mediální masáž zbavit pochybnosti, že leccos je jinak, než jak je nám předestíráno.
Prestižní semináře o financování zdravotnictví za účasti stovek lékařů, poslanců, senátorů, ředitelů nemocnic, etc., etc., se příspěvkem zúčastnil také ministr zdravotnictví B. Fišer.
Platí-li, že veselá mysl půl zdraví, účastníci v příštích dnech a týdnech rozhodně nezatíží rozpočty zdravotních pojišťoven, neboť p. ministr jim házel podobné perly jako je následující:
"Na grafu vidíte, že nejvíce se negativně odchylují od průměrného platu v České republice učitelé, zemědělci a zdravotníci. Učitelé však mají dva měsíce prázdnin a zemědělci se při práci nějak přiživí, takže přidáno musejí dostat hlavně lékaři."
Nekecám, byl jsem tam a ministr to fakt řekl.

Miroslav Macek