ÚTERNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
Všem doporučuji k přečtení rozhovor Renaty Kalenské s Pavlem Bobošíkem ve včerejším Týdnu. Zvláště pasáž, ve které pan Bobošík mluví o tom, kterak konzultoval nástup svůj a své manželky Jany Bobošíkové se svými přáteli Vl. Mlynářem a Ivanem Pilipem a co Ti mu na to řekli. Jo, jo, nezávislá televize!
Novináři, pasující vždy a všude sami sebe na nestranné hlídací psy demokracie, při psaní o České televizi totálně propadli.
Chcete důkaz? Agentura Innovatia došla při analýze českého tisku k těmto výsledkům:
Mladá fronta Dnes psala o Hodačově vedení ČT negativně v 58 % svých článků, neutrálně v 35 % a pozitivně v 8 %. O vzbouřených redaktorech pak psala negativně ve 35 % článků, ve 47 % neutrálně a pozitivně v 18 %. Obdobně nevyváženě psaly i Lidové noviny a Právo, zrovna tak nevyváženě vysílal veřejnoprávní Český rozhlas. A víte, co je nejzajímavější? Že o tomto objektivním rozboru tyto noviny a rozhlas ani nepíply.
Již jen pamětníci si asi vzpomenou na francouzský film "V neděli se nepohřbívá", vynikajícně ukazující nenápadný (západo) evropský rasismus.
Vzpomněl jsem si na něj při četbě názoru Němců na to, komu mají při rozvodu Němce Beckera a černé modelky Beckerové připadnout děti: přes tři čtvrtiny Němců si myslí, že Beckerovi, jen čtvrtina by je přiřkla matce.
Muzikant Oto Klempíř mi poslal krásné čtyřverší "Dobrou milou .... noc". Tady je:

"Uši mám napuchlý od kravin kterýma mě krmíš místo potravin."

Díky pane Klempíři

Miroslav Macek