STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslava Macka:
To, co provedl bulvární deník Super Petře Buzkové, totiž že ji vyfotografoval na jakési pláži na Jadranu za všech možných i nemožných stran "nahoře bez", může leckomu připadat nesprávné a odsouzeníhodné. Ubezpečuji však veřejnost, že znám mnohem větší "nepravosti", které provozují i deníky nikoliv bulvární - vytrhávání vět ze souvislosti, podsouvání jiných významů, prosívání informací a jejich manipulační řazení, nevyslechnutí názoru druhé strany, hlavně však psaní na základě směsice pravd, polopravd a lží s předem vykalkulovaným impaktem na čtenáře.
Sebevětší ňadra zdají se pak v porovnání s takovými lumpárnami zanedbatelná.
Schroedrova návštěva České republiky silně připomínala kancléřskou návštěvu další východní spolkové země - některé proslovy nebyly ani překládány, organizací cesty se více zabývala německá strana, protektorsky působilo i přistání helikoptéry s kancléřem přímo před vchodem do mladoboleslavské Škodovky.
Rozhovor s Monikou Pajerovou v dnešním Právu je opravdu počteníčko, i když se mluvilo převážně o věci nelegrační, tedy o založení nové strany Cesta změny.
Opravdu doporučuji všem k přečtení.
Zde je ukázka jejího svérázného humoru:
"Naše členství bude omezené etickým kodexem a přísnými stanovami. Je tam třeba: Nebyl jste členem komunistické strany? Předložíte negativní lustrační osvědčení, ukážete nám finanční přiznání za několik let, jestli někomu něco nedlužíte nebo jestli jste něco nevytuneloval, klölika stranami jste prošel a podobně."

Miroslav Macek