PONDĚLNÍ GLOSA

Miroslava Macka:
Josef Zieleniec napsal pro dnešní Lidové noviny článek, jehož polovina se zabývá tématem podkopávání dobrých vztahů se Spojenými státy, čehož se má dopouštět dnešní vláda, druhá polovina se zabývá údajným zločinem ODS - zpochybňováním vstupu Česka do Evropské unie.
Paradoxem nejparadoxnějším je to, že ve zmíněném článku je mezititulek "K EU není alternativa" - což je dlouho a často opakovaná věta předsedy ODS Václav Klause, který k ní ovšem dodává, že podmínky za kterých do EU vstoupíme, si musíme "vyhádat" co nejlepší pro nás a nikoliv je trpně , se sraženými patami a v hlubokém předklonu převzít od komisařů EU a co nejrychleji splnit v podobě, jednostranně výhodné pro stávající členy EU, respektive pro Německo či Rakousko.
Josef Zieleniec Klausovu větu "K EU není alternativa" velmi dobře zná - byl jsem několikrát svědkem toho, že ji na vlastní uši od Klause slyšel. To, že dnes napsal článek, ve kterém používá tuto Klausovu větu jako svůj titulní argument k tvrzení, že Klaus a ODS zpochybňuje vstup Česka do EU, je ovšem jedině a pouze důkazem Zieleniecovy bezskrupulóznosti, nikoliv důkazem antievropské politiky ODS.

Miroslav Macek