PÁTEČNÍ GLOSY 1.03.2024

Miroslava Macka
„Vaše Lordstvo, právě hlásili na německé ZDF, že Česká republika zazářila a dokázala něco, v čem Evropská Unie selhala.“
„Ano, Jeane? Co to bylo?“
„Chválí prezidenta Pavla, že se Česku podařilo lokalizovat ve světě až 800 tisíc dělostřeleckých nábojů pro Ukrajinu a nyní hledá partnery, kteří by to spolu s Českem zafinancovali.“
„Good God! Jeane, to musí mít lidé na Osoblažsku nebo Bruntálsku převelikou radost! Taková chvála!“

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek se opět pustil do ruských sportovců, kteří si stěžují, že se nesmějí stále účastnit mezinárodních soutěží. V otevřeném dopise jim připomněl, „všichni jste odpovědní za zločiny své země“, uvedl v rozhovoru pro PoliTalk.
Správně, takže když reprezentoval v osmdesátých letech bolševické Československo a dělal mu užitečnou reklamu, byl samozřejmě též odpovědný za zločiny své země.
Ta neskutečná namyšlená drzost je neuvěřitelná!

Nelze vyloučit možné vypuknutí třetí světové války, na takový vývoj událostí musíme být připraveni, uvedl bývalý francouzský premiér Manuel Valls.
Vítězství Ruska v ukrajinském konfliktu by se podle něj rovnalo „strategické, vojenské, politické a morální porážce Evropy a Západu“.
Máme jeho slovům rozumět tak, že pokud by se Rusko v ukrajinském konfliktu blížilo k vítězství, tak Západ rozpoutá třetí světovou válku?

Le Figaro:
S Macronovým postojem k možnosti vyslání vojáků na Ukrajinu nesouhlasí 68% Francouzů. Macrona podpořilo 31 % dotázaných.
Kromě toho se 51% Francouzů domnívá, že je třeba zachovat neutralitu vůči Rusku. Moskvu považuje za protivníka 37 % respondentů, zatímco 11 % ji považuje za spojence.

Americký ministr obrany Lloyd Austin řekl, že počet palestinských žen a dětí zabitých Izraelem od začátku války v Pásmu Gazy přesahuje 25 tisíc. Uvedl to ve výpovědi v americké Sněmovně reprezentantů.
Což je ovšem nesmysl. Ženy a děti přece zabíjí jen Putin a další diktátoři. Demokratické režimy vytvářejí jen „kolaterální oběti“, a to pro dobrou věc.

Včera zveřejnil čínský Národní statistický úřad dva ekonomické údaje za rok 2023. HDP vzrostlo meziročně navzdory komplikované geopolitické situaci a snaze USA „zadržovat Čínu, kde to je jde“ o 5,2% a HDP v přepočtu na jednoho obyvatele o 5,4%.

V roce 1997 vedl současný americký prezident Joseph Biden rozhovor s Borisem Jelcinem, po kterém prohlásil:
„Rusové říkají, že když rozšíříme NATO na východ, zaměří se na spolupráci s Čínou. A já jim řekl: „Hodně štěstí, pokud se to nepodaří s Čínou, zkuste Írán”. Ha-ha-ha A oni věděli, a já věděl, všichni věděli, že to není možné a nikdy se to nestane.”

Je otázka, nakolik jde o Ukrajinu, anebo hlavně o oslabení Putinova Ruska na úkor Ukrajiny. Zcela nepochybně se Ukrajina stala válečným hřištěm velmocí, kde jsou Ukrajinci bojujícími, ale zároveň bezmocnými, Evropa sekundantem a rozhodčím levičácká americká administrativa. (Dalibor Balšínek v novém vydání Týdeníku Echo)
pozvánkaVelice srdečně Vás zvu!