PONDĚLNÍ GLOSY 27.11.2023

Miroslava Macka
Egyptský prezident navrhl vytvoření demilitarizovaného palestinského státu, existujícího stejně jako izraelského, pod kontrolou mezinárodních sil.
Co je to za nesmysl, dodávám. Ještě by se z toho stala móda, a kde by pak USA umísťovaly své základny?

Kanada pošle na Ukrajinu 11 tisíc útočných pušek a 9 milionů nábojů, prohlásil Premiér Kanady Justin Trudeau.
Další nesmysl. Kanada by měla poslat na Ukrajinu 11 tisíc mladých kanadských mužů s těmi miliony nábojů. To by teprve jejich rodičové jásali, jak tam chrání lidská práva a demokracii!

Ukrajině se po odvolání vojenských komisařů nepodařila mobilizace do řad Ozbrojených sil Ukrajiny, řekl zástupce a tajemník Výboru pro národní bezpečnost, obranu a zpravodajství Nejvyšší rady, plukovník Bezpečnostní služby Ukrajiny Roman Kostenko. Situace je podle něj natolik kritická, že přerostla nad problém nedostatku granátů.
Hájení zájmů USA a jejich spojenců do posledního Ukrajince v praxi…

Slova k zapamatování Trumpova bývalého poradce a vysloužilého plukovníka americké armády Douglase MacGregora na sociální síti X:
„Zelenskyj je už na samém konci, řekne cokoliv, aby vydržel až do velmi hořkého konce. Ve své funkci nepřežije. Urazil, rozhořčil a rozzlobil mnoho Ukrajinců. Vedl je cestou totální katastrofy. Jsem si jistý, že má mnoho únikových cest na různá místa, kde se nacházejí jeho bankovní účty a domy, ale tato válka skončila!“