ÚTERNÍ GLOSY 19.09.2023

Miroslava Macka
Určitě si přečtěte projev plukovníka v. v. Václava Vaška!

Je zcela zbytečné psát oslavně či hanlivě o shromáždění proti vládní politice na pražském Václavském náměstí. Bylo totiž zcela zbytečné a nezmění nic.
Dění v té části světa, ke které jsme se po patřičné mediální masáži rozhodli dobrovolně vstupem do EU a NATO patřit, v podstatě neovlivňujeme a je čím dál tím víc zřejmé, že o podstatných a důležitých věcech se rozhoduje jinde a bez nás.
Politický a společenský vývoj v „naší“ části světa můžeme sledovat v přímém přenosu, valná část našich občanů bohužel z pozice žab, kterým se postupně zvyšuje teplota vody, ale zatím si ještě libují, jak příjemné to je, aniž tuší, jaké postupné omezování občanských svobod a jaká budoucnost slušně živených otroků je čeká.
Také se vždy najde dost politiků, kteří se cítí, ač lokajové a šašci, v přítomnosti skutečných vládců být jedněmi z nich.
Žádný český politik a žádná česká politická strana nemá faktickou moc (a také ji v dohledné době nezíská), aby mohla z této části světa beztrestně vystoupit a jít vlastní cestou. Moc peněz, dnes koncentrovaná tak, jak nikdy v historii, jim to prostě nedovolí a metody zastrašování těch, kteří se o to přesto pokusí, rychle zhrubnou.
Ač každé přirovnání kulhá, svolavatelé protestu mají zřejmě dojem, že se blíží závěr roku 1989, ačkoli teprve začíná rok 1949.

V pondělí začala za účasti premiéra Fialy na brněnském výstavišti stavba multifunkční haly pro 13 tisíc diváků. Sloužit bude primárně hokejovému klubu Kometa Brno, budou se tam ale pořádat i různé akce. Stavba samotné arény má vyjít na 4,5 miliardy korun a zabere 33 měsíců, předpokládá se ale, že by mohla vyjít až na 6 miliard.
A já naivní bloud se po slovech premiéra o restartu domníval, že veškeré možné finanční prostředky půjdou do podpory vědeckého a výrobního sektoru, který bude vytvářet další a další skutečné hodnoty a ne do zábavního podniku, který bude naopak stále peníze vyžadovat.

Ukrajinské úřady hledají peníze, boje vyčerpávají státní pokladnu země, píše The Wall Street Journal.
Uvádí se, že tento týden kvůli plánovanému zvýšení vojenských výdajů začne Kyjev prodávat státní dluhopisy jednotlivcům v západní Evropě.
Tolik zpráva. Doufám jen, že se dluhopisy budou prodávat i u nás a všichni, kdo nejsou Putinovi švábi, jich pořádný balík nakoupí, aby jejich pomoc z huby do rukou jim přešla. U členů vlády by to měla být povinnost.

George Soros financuje „armádu tiktokerů generace Z“, aby propagoval krajně levicovou agendu, chválil prezidenta Joea Bidena a kritizoval konzervativce, uvádí New York Post s odkazem na vlastní analýzu veřejných dokumentů a sociálních médií.