PÁTEČNÍ GLOSY 8.09.2023

Miroslava Macka
Slova k zapamatování:

Šéf NATO Jens Stoltenberg na setkání s europoslanci ze zahraničního výboru a podvýboru pro bezpečnost a obranu: Ukrajina pokročila v protiofenzivě, kterou zahájila letos v červnu s cílem získat znovu kontrolu nad Ruskem obsazeným územím. Ukrajinci postupně získávají další území. Dokázali prolomit obranné linie ruských sil a postupují vpřed.

Americká viceprezidentka Kamala Harrisové v rozhovoru pro CBS: Je zcela zřejmé, že Rusové jsou velmi zoufalí.

Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak: Hodláme vybudovat během příštích dvou let nejsilnější armádu v Evropě. Vláda už objednala zbraně za 24 miliard dolarů.

Albert Einstein: Víra, že lze dosáhnout bezpečnosti vyzbrojováním národů, je osudnou iluzí.
Ministr vnitra Rakušan:

Silná a nezávislá média veřejné služby jsou jednou z podmínek fungování demokracie. Připlatit si za ně měsíčně pár desetikorun je to nejmenší, co můžeme udělat pro větší odolnost naší společnosti. Jejich zestátnění, po kterém někteří volají, je naopak cestou k orbánovskému okleštění demokracie. Koncesionáři by sice ušetřili pár stovek ročně, škody pro naši společnost by ale byly nevyčíslitelné.

Dodávám:

Taková Kanada (CBC) nebo Španělsko (TVE) jsou tedy okleštěné demokracie, neboť jejich veřejnoprávní vysílání jsou placené ze státního rozpočtu (a reklam) a adorovaný Tchai - wan má veřejnoprávní jediný program placený jen z reklam (to bychom měli napodobit).
Pokud bych měl použít Rakušanův styl, zdá se mj, že silně bidenovatí.