STŘEDEČNÍ GLOSY 23.08.2023

Miroslava Macka
Americká ambasáda v Minsku vyzvala americké občany, aby opustili Bělorusko.
Tolik zpráva, kupodivu nikým nezdůvodněná. Chystá se zřejmě něco skvělého na záchranu demokracie…

Evropská unie poslala Kyjevu novou tranši ve výši 1,5 miliardy eur v rámci programu makrofinanční pomoci na běžný rok. Oznámila to šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.
Tolik zcela lživá zpráva. Ty peníze totiž Ukrajině poslali (vesměs nedobrovolně) eurounijní daňoví poplatníci.

Ukrajina bude osvobozovat Krym vojensky, pokud se z něj Rusko samo nestáhne. Jinou možnost Kyjev nemá, prohlásil v úterý tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov.
Tolik zpráva. Vzhledem ke složenému budoucímu času v ní chybí časový údaj, do kterého století bude Krym osvobozován.

Čtenář glos P. H. mi napsal:
Skutečně nerozumím, proč Rakušan argumentuje tím, že UAček je tu 5 % a jejich krimi je "pouze" 4%? Vždyť z těch nově příchozích UAček je přeci 3/4 žen a dětí!! Tak než začne soudruh ministr počítat, tak nechť data očistí jenom na mužskou populaci UAček starších 15 let v roce 2019 a 2022 a teprve pak ať to srovnává!!

Starosta Londýna Sadiq Khan uveřejnil na svých oficiálních stránkách fotografii mladé bělošské rodiny s dvěma dětmi procházející se na břehu Temže s budovou Parlamentu s titulkem „Tito nereprezentují skutečné obyvatele Londýna“. Mluvčí starosty se omluvil, že titulek tam lidé ze starostova štábu napsali omylem.

Autor hudby k filmům Emira Kusturicy nebyl po „konzultacích s mezinárodními partnery“ vpuštěn do země.
Kišiněv uvedl, že vstup do země světoznámého hudebníka Gorana Bregoviče představuje „riziko“ pro národní bezpečnost Moldavska.
Raději bez komentáře…