STŘEDEČNÍ GLOSY 16.08.2023

Miroslava Macka
Titulky na obálkách časopisu Time v toku času aneb strašit se musí neustále, neboť na strachu se nejlépe vydělává:
1973 - Velké zmrazení.
1977 - Velké zmrazení.
1977 - Jak přežít nadcházející dobu ledovou.
1979 - Chlazení Ameriky.
1987 - Zapnuli vedro.
2001 - Globální oteplování.
2006 - Globální oteplování. Bojte se. Hodně se bojte.
2007 - Globální oteplování.

Rozšířilo se tzv. vymlčování, tedy totální mediální mlčení o nepříjemných faktech tak dlouho, až se na ně zcela zapomene.
Bezpečnostní analytik Jan Schneider:
„Předseda Mezinárodní komise pro atomovou energii Rafael Grossi oficiálně v Davosu řekl, že v Záporožské jaderné elektrárně bylo nalezeno 30 tun plutonia a 40 tun obohaceného uranu. Bomba na Nagasaki obsahovala jen necelých sedm kilogramů plutonia. Já se ptám, k čemu bezjaderné Ukrajině bylo 30 tun plutonia? Anebo je Rafael Grossy dezinformátor? Nikdy to nebylo vyvráceno, že by to neřekl. Nikdy se k tomu nikdo už nevrátil. Ale tahle informace prostě oficiálně padla.“

Nadace Open Society Foundation amerického miliardáře George Sorose výrazně omezí svou činnost v Evropské unii, a tedy i v Česku. Do budoucna se chce jejich vedení soustředit na práci jinde ve světě. Vyplývá to z interního dokumentu, který v úterní zprávě cituje agentura Reuters.
„Nové strategické směrování znamená stažení a ukončení velké části naší současné práce v rámci Evropské unie, přesouvá naši pozornost a zdroje do jiných částí světa,“ uvádí se v e-mailu zam+ěstnancům.
Takže čekejme „majdany“ ve státech, které v současnosti podporují Rusko a přátelí se s Čínou, dodávám.