STŘEDEČNÍ GLOSY 21.06.2023

Miroslava Macka
Národní institut pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI), který sdružuje především sociology z Univerzity Karlovy v Praze, Masarykovy univerzity v Brně a Akademie věd ČR. Organizace zahájila činnost před rokem v červnu a svou práci by měla dokončit do závěru roku 2025. Pro přemýšlení, bádání, výzkum a formulaci doporučení pro politiky a veřejné instituce mají vědci k dispozici štědré financování. Ze státního rozpočtu, konkrétně z Ministerstva školství, tomuto institutu přistane na účtu celkem 563 099 000 Kč.
Tolik zpráva. Dodávám jen parafrázi slov feldkuráta Katze:To se nám to bádá, když nám to ti blbí ovčané platí…

Devět ministrů obrany členských států NATO jsou ženy v produktivním věku. Nedej bože, aby měly menstruaci ve stejnou dobu…

Podivuhodná věta ze včerejší zprávy na novinky.cz:
Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ukrajinská armáda při nynější protiofenzívě nezaznamenala žádné územní ztráty.

Novinky.cz:
Ukrajina v noci na úterý čelila další vlně ruských útoků. Drony šáhid byly vyslány nad Kyjev i Lvov. Ukrajinský generální štáb tvrdí, že jich bylo sestřeleno 28 z třiceti.
Veterans Today:
Ruské ozbrojené síly v noci opakovaně zaútočily námořními raketami s dlouhým doletem na sklady se zahraničními zbraněmi. Cílů útoku bylo dosaženo.
Tak si vyberte…