PONDĚLNÍ GLOSY 19.06.2023

Miroslava Macka
Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN):
Já jsem docela netrpělivý člověk, takže bych si ze své povahy přál, aby Rusko už na kolenou prosilo, abychom je konečně zase vzali na palubu a pustili tam nějaké zboží, bez kterého evidentně nepřežijí. To se evidentně neděje.
Jedním z důvodů je možná až překvapující schopnost Ruska se rychle přeorientovat na nalezení toho, co by na trhu mělo chybět nějakou domácí náhražkou, zdaleka ne v té kvalitě, na jakou byli bohatí Rusové zvyklí, není to McDonald, je to nějaká Točka, asi to není moc k jídlu, ale prostě je to jakási válečná náhražka. Některé věci, které měly chybět na trhu, si Rusové sami nějakým méně hodnotným způsobem nahradí.
Dodávám:
A teď si uvědomte, že tento myslitel je ministrem současné vlády…

Co to ty cikány v Brně napadlo? Copak se dnes říká pravda? Představte si, že vyčetli ministru vnitra Rakušanovi, že přijímá statisíce ukrajinských imigrantů, z nichž tu spousta nemá co pohledávat, neboť by měla bojovat na Ukrajině za svoji vlast.
Jenže kterým Ukrajincům se chce dobrovolně umírat za cizí zájmy a zkorumpovaný režim, že ano?

Al Jazeera:
Vysocí američtí vojenští představitelé prohlašují, že Ukrajina bude čelit v nadcházející ofenzívě proti ruským silám tvrdým střetům, a že celá kampaň na znovuzískání obsazených území je bude stát pravděpodobně vysokou cenu.
Dodávám:
Všimněte si, jak se v těchto zprávách nikdy nemluví o spoustě zbytečně mrtvých a zraněných, jako by to byla počítačová hra.