ČTVRTEČNÍ GLOSY 8.06.2023

Miroslava Macka
Novým generálním ředitelem České televize byl zvolen Jan Souček, dosavadní ředitel brněnského studia ČT.
Dle jeho slov mezi hlavní priority své činnosti počítá nastartování nové úrovně komunikace nejen uvnitř televize, ale i s radou a s politickou reprezentací.
Dodávám:
Doufám jen, že nastartuje i komunikaci s občany, kteří si všechny zaměstnance televize platí, a konečně jim sdělí, jak je s jejich penězi nakládáno, a to včetně výše platů jednotlivých televizních prominentů.

Premiér Fiala nevylučuje, ač je na okamžité vyloučení:
„Pokud budeme letos muset šetřit, což nevylučuji, tak nechceme, abychom směřovali někam do infrastruktury nebo do něčeho, co prostě garantuje naši další prosperitu, ale snažili bychom se šetřit na provozních nákladech státu, ale jak to bude, to uvidíme teprve v dalších dnech. Proto se tématem nebudeme zabývat dnes, protože čísla o tom, jak se skutečně vyvíjí rozpočet letošního roku, uvidíme až v průběhu léta. Co je pozitivní, že zatím se výdaje vyvíjejí víceméně tak, jak jsme předpokládali,“

Společnost Disney cenzurovala oscarový film Francouzská spojka z roku 1971 v hlavní roli s Genem Hackmanem. Z filmu zmizel krátký dialog, ve kterém se objeví hláška „nikdy nevěř negrovi“. Tu původně pronesl Hackman poté, co byl jeho policejní kolega pobodán drogovým dealerem černé pleti.
Tolik zpráva. Naučení? Nikdy nevěřte těm, kteří pod falešnými dobrotivými záminkami přepisují minulost. Jde jim vždy o vaši budoucnost…