ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.05.2023

Miroslava Macka
Francouzská letecká společnost Air France žádá vládu, aby zdanila letecké dopravce z Číny nebo přijala jiná opatření ke srovnání nákladů, neboť čínské společnosti při letech do Evropy využívají ruský letecký prostor a tím zkracují let o 2 - 3 hodiny.
Dodávám:
Jedno „jiné opatření“ se nabízí: létat též přes Rusko.

Zítra bude v polských Hlubčičích během živého přenosu zbourán pomník připomínající téměř 700 sovětských vojáků, kteří padli při osvobozování města.
Obávám se, že v toku času přijde z Polska zpráva o osvobození stalinského tábora Osvětim hrdinnými německými vojáky a banderovci.

Lotyšská policie oznámila, že pokládání květin 9. května na místa odstraněných pomníků na paměť padlých sovětských vojáků bude považováno za oslavování agrese a bude pokutováno.

Bidenova administrativa vyčlenila 500 000 dolarů na intenzivní výuku angličtiny pro pakistánskou transgenderovou mládež.
Vývoz západních „hodnot“ vesele pokračuje…

Studie provedená Univerzitou v Jižní Karolíně odhalila, že v seriálech Netflixu je málo barevných žen a lidí s postižením.
Navrhuji Netflixu angažovat autory této studie…

Dedolarizace v praxi: Jižní Korea a Indonézie opustí ve vzájemných finančních transakcích dolar a poté ve všech obchodech (Reuters).