PONDĚLNÍ GLOSY 24.04.2023

Miroslava Macka
Všichni nadávají na inflaci a všichni chtějí přidat: mzdy, důchody, sociální dávky, atd., atd.
Jenže existuje jen jediná realistická cesta z inflace: výdajové škrty (když už v době konjunktury nevznikly rozpočtové přebytky). A to bez toho, aby vláda podléhala všemožným lobbystickým tlakům, tedy každému ministerstvu škrtnout stejná vyšší procenta z rozpočtu (obraně klidně i víc).
Jenže toho ti současní bolševici s počítači (nejen u nás) nejsou a nebudou nikdy schopni, neboť by museli přiznat, že byli a jsou neschopní.

U ČEZu se v roce 2020 dala pořídit tříletá fixace s cenou jedné kilowatthodiny 4,03 koruny v nejběžnější distribuční sazbě D02d. Nyní ale u tříleté fixace vyjde jedna kWh na 7,99 Kč, tedy na dvojnásobek.
Budou s tím muset počítat statisíce domácností, neboť jen u ČEZu končí od dubna do prosince fixace cen elektřiny a plynu několika stovkám tisíc zákazníků.
Předpokládám ovšem, že všichni si rádi připlatí, neboť souhlasí s Green Dealem v celém rozsahu, s podporou Ukrajiny a sankcemi proti Rusku, se skvělými dodávkami plynu z jiných zdrojů, a dalšími desítkami zákonů a nařízení, které to sumárně způsobují. Vždyť proto přece také volili pětikoalici, ne?

Americké ministryně financí Janet Yellenová označila úplný rozchod s Čínou za „katastrofu pro obě země“ a „destabilizující faktor pro zbytek světa“.

Podíl americké měny na světových oficiálních rezervách se snížil ze 73 % v roce 2001 na 55 % v roce 2021 a v roce 2022 klesla úroveň ještě níže – na 47 %.

Slova k zapamatování amerického generálmajora ve výslužbě Gordona Skipa Davise o ukrajinském protiútoku:
Ať začnou protiútok v jakoukoli dobu, mají dostatek trénovaných a vyzbrojených vojáků.

Něco pro pobavení:
Velmi draho vyšla dovolená na Filipínách čtveřici turistů z Evropy, kteří se na ostrově Siargao nejprve koupali zcela nazí a poté se oddávali sexuálním hrátkám v plážovém baru. Případ vyvolal velké pozdvižení, protože místní zákony podobné chování přísně zakazují.
Podle deníku Bild se tři němečtí turisté - 25letá lékařka, 29letý policista a stejně starý horník - a s nimi ještě 23letá číšnice z Nizozemska šli nejprve během dne koupat do moře, jehož teplota dosahovala až 29 stupňů. Uprostřed noci se pak kvartet vplížil do baru, jenž byl v té době už zavřený, a začal podle policie provádět „oplzlé a chlípné praktiky“.
Objekt s doškovou střechou je ze všech stran otevřený, takže je do něj vidět zvenčí.
„Jednání cizinců urazilo, pobouřilo, šokovalo a traumatizovalo ostatní hosty resortu,“ uvedla v prohlášení místní policie. Jedno dítě, které orgie sledovalo, se podle ní pozvracelo. Další uteklo, přičemž zakoplo a poranilo si hlavu.
Dodávám:
Neměli by spíše být potrestáni rodiče, jejichž děti uprostřed noci ještě nespějí?

„Oproti roku 2021 kapavka v roce 2022 narostla o 92 procent, syfilis o 133 procent,“ uvedl primář kožního oddělení Pardubické nemocnice David Stuchlík. Podle něj jsou čísla meziročního srovnání alarmující. Míní, že do statistik se zřejmě promítly i dopady pandemie koronaviru. (ECHO24.cz, 23. 4. 23)
Zajímavé zdůvodnění…

Petr Žantovský:
„Čím dál méně je slyšet promlouvat lidi, kteří něčemu rozumějí. Zpravidla nejhlasitější jsou ti, co nevědí nic. Jako by svou hloupost chtěli překřičet.“