PÁTEČNÍ GLOSY 21.04.2023

Miroslava Macka
Prezident Pavel představil svá kritéria pro výběr kandidátů na členy Ústavního soudu:
„Dalším požadavkem bude také různost generační a genderová. Tak, aby bylo zastoupeno pokud možno širší spektrum věkových kategorií a samozřejmě obě pohlaví.“
To si ovšem dovolil hodně! Jaká dvě pohlaví? Copak neví, že jich je v podstatě neomezené množství? To mu jeho poradci ještě neprozradili?

Už dlouho jsem se tak hořce nepobavil jako při četbě rozhovoru Adély Knapové s předsedkyní Evropského parlamentu Robertou Metsolaovou v posledním čísle Reflexu. Zde ukázka:
„Co inflace?“
„Ta je pak jedna z našich krátkodobých výzev. Lidé mají strach, jak zaplatí účty. My musíme nejen pomoct občanům, aby zvládli rostoucí náklady, ale taky udržet v chodu naše podniky a firmy. Ovšem dalším velkým problémem, jemuž čelíme, je migrace.“
A další dva odstavce jsou o tom, že nejdůležitější je přistupovat k migraci jednotně a komplexně.
Takže vážení národohospodáři a odborníci na inflaci, řešení je tak jednoduché! Stačí pomoci občanům, aby zvládli rostoucí náklady a udržet v chodu podniky. Bohužel neprozradila jak a za co, neboť pomáhat občanům a podnikům penězi na dluh, je opatření silně proinflační. Ale možná bude stačit přistupovat k tomu jednotně a společně.

Spolková vláda si záměrně vybírá prominentní novináře a poskytuje jim prostřednictvím ministerstev velmi štědře placená vedlejší zaměstnání - moderování, mediální školení a další služby. Přesto je veřejnosti neustále podsouvána víra v nezávislé, nevládní a kritické veřejnoprávní vysílání.
Dodávám:
Tak to by se u nás stát nemohlo, naši veřejnoprávní novináři jsou nezávislí a neúplatní…

Západní země, které převážně zakázaly dovoz ropy z Ruska, za rok od začátku invaze ruských vojsk na Ukrajinu dovezly ropné produkty za 42 miliard eur (985,8 miliardy Kč) ze zemí, které naopak dovoz ruské ropy zvýšily. Země EU, Austrálie a většina ekonomicky vyspělých zemí G7 tak nadále nepřímo dovážejí ruskou ropu. Ve své zprávě na to ve středu upozornilo finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA).

Sleduji dění na šanghajském automobilovém veletrhu a nemohu se zbavit dojmu, že Čína se dokonale připravila na situaci způsobenou zelenými šílenci v Německu, Bruselu i jinde. Jejich elektroauta budou totiž tak levná, že budou schopna zlikvidovat automobilový průmysl v Evropě. Samozřejmě, že se nabízí ochrana trhu a vysoká cla, ovšem velmi nepopulární mezi voliči. Zdá se, že nás mají zásluhou našich zelených šílenců na lopatě, jen nás vsadit do pece.

Čínské přímé zahraniční investice dosáhly v prvním čtvrtletí letošního roku výše 408.45 miliard yuanů (59.40 miliard dolarů), v porovnání se stejným obdobím vloni se zvýšily o 4.9%.

Seznam.cz:
V Kyjevě ve středu večer dopadl satelit amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír NASA.
BBC:
Představitelé Kyjeva prohlásili, že šlo o satelit NASA, který dopadl na zem, ale americká vesmírná agentura řekla BBC, že ten byl stále na oběžné dráze.
Dodávám:
Někdo z těch dvou je dezinformátor, a tedy logicky též antivaxer a Putinův šváb.
Navíc vedoucí kanceláře prezidenta Zelenského Andrij Jermak napsal, že šlo o zásah ukrajinských protivzdušných sil, ale později svůj příspěvek smazal…

Tak tohle Mongolsku nezávidím…
Určitě si přečtěte!