STŘEDEČNÍ GLOSY 22.03.2023

Miroslava Macka
Prezident Petr Pavel v Berlíně apeloval, aby Německo v době po ruské invazi na Ukrajinu „neslo zodpovědnost za Evropu, o kterou se budeme moci opřít“.
Dodávám:
Ještě mohl použít tradiční slova o tom, že odevzdává osud českého národa a státu s plnou důvěrou do rukou vůdce německého národa.

Ke zprávám o plánovaném zatčení Donalda Trumpa:
Zdroj z právnických kruhů sdělil v pondělí televizi Fox News, že manhattanský úřad státního návladního spolu s dalšími právníky diskutoval logistiku uzavření ulic, napojení světel na generátory, vytvoření bariér a užití mimořádných policejních sil.

Posledních osm let bylo horkých. Světová meteorologická organizace je z hlediska globálního průměru zařadila mezi osm nejteplejších v historii měření. Na vině jsou emisemi způsobené klimatické změny.
Tolik zpráva s vědeckým tvrzením, o kterém se nesmí pochybovat, stejně jako se nesmělo pochybovat o vědeckém tvrzení, že očkování chrání proti covidu a očkovaní nemohou být přenašeči choroby.
Důvod, proč tomu tak je, je v obou případech stejný: ohromné peníze dojené z vystrašených občanů.

Proukrajinská skupina, která měla podle amerických médií a německých vyšetřovatelů prsty ve zničení tří ze čtyř větví plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2, mezi sebou zřejmě hovořila česky nebo polsky. S odvoláním na zdroje blízké Spolkovému kriminálnímu úřadu (BKA) to napsal týdeník Der Spiegel.
To dá rozum, vždyť ti dva Rusové, co otrávili Skripala novičokem a pak vyhodili do povětří sklad munice ve Vrběticích, se jistě při pobytu u nás přiučili češtině.