STŘEDEČNÍ GLOSY 15.02.2023

Miroslava Macka
Za útok na suverenitu a energetickou bezpečnost Maďarska označil šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó údajné blokování dodávky řídícího systému pro nové bloky jaderné elektrárny Paks II. ze strany Německa, kterou Maďarsko buduje ve spolupráci s Ruskem.
„Dodávku zmíněného zařízení blokují především německý ministr hospodářství Robert Habeck a německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková (oba ze strany zelených),“ tvrdí Szijjártó.
Tolik zpráva:
Všimněte si dvou nenápadných manipulací presstitutek:
„Údajné blokování“ a „tvrdí Szijjártó“…takže to blokování je vlastně jen maďarský dojem a tvrdí to jen nějaký jejich Sziijártó…

Americký deník The New York Times se obrátil na nejvyšší soud Evropské unie ve snaze získat textové zprávy, které si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová posílala se šéfem farmaceutické společnosti Pfizer Albertem Bourlou. Žaloba byla podána 25. ledna, detaily však zatím Soudní dvůr EU neposkytl, zjistil web Politico.
Tolik zpráva. Myslím, že se nakonec zjistí, že se s ním radila, jaký přeliv si má dát na vlasy…

Šéf NATO Stoltenberg přišel se zajímavou myšlenkou, že urychlené vyzbrojení Ukrajiny zachrání životy a urychlí skončení války.
Bohužel mám jiný názor: padne ještě více lidí a válku to jen prodlouží.
Přít se ovšem netřeba, čas velmi rychle ukáže, kdo měl pravdu a kdo se mýlil.

případUrčitě přijďte! Těším se na Vás!